Wychowanie dzieci ebook

Anemia, zwana również niedokrwistością jest stanem, w jakim przybywa do ograniczenia ilości czerwonych krwinek. Są drugie przyczyny powstania niedokrwistości w organizmie młodego człowieka: pewno istnieć dostarczona utratą krwi, poprzez upośledzenie wytwarzania erytrocytów lub same w klubie ze ograniczeniem życia erytrocytów.Pomimo wszystko, upośledzenie wtedy istnieje całkiem często spotykanie wśród kobiet w ciąży – dotyka około 40% ciężarnych. A w przypadku osób przy nadziei definicja anemii wygląda trochę inaczej. Podczas ciąży dochodzi bowiem do zwiększenia objętości natury i jej rozcieńczenia, przez co liczba czerwonych krwinek jest ograniczona, niedokrwistość jest to zjawiskiem dość normalnym. W okresie ciąży to opowiadamy o zaistnieniu anemii, kiedy wchodzi do spadku poziomu hemoglobiny poniżej 10 g/dl lub hematokrytu poniżej 30%.

Nie wrzuca to natomiast faktu, że poważne niedobory czerwonych krwinek w układzie przyszłej matki mogą wywołać do zaburzeń rozwoju płodu i niedotlenienia. W liczbom trymestrze ciąży grozi to zaburzeniami implantacji zarodka, i nawet poronieniem. W tamtym trymestrze może wywołać do powstania wad rodzonych, oraz w trzecim do przedwczesnego porodu.

Czynnikami sprzyjającymi wystąpienia anemii u osoby ciężarnej są przede wszystkim spożywanie alkoholu i palenie papierosów. Kolejne to ciąża mnoga, niedobór witam i zalecie odżywczych w diecie, na które zapotrzebowanie dość mocno wzrasta w okresie wpadnięcia w ciążę. Leczenie anemii zależy z jej poziomu zaawansowania oraz przyczyny. Lekka anemia, której czynnikiem był brak żelaza, jest przeważnie leczona doustnymi środkami przedstawiającymi jego zawartość. Bardzo rzadko rzuca się również dożylne uzupełnianie niedoborów żelaza, jest zatem natomiast droga o wiele krótsza niż w przypadku przyjmowania suplementów diety. Zdarzają się przypadki, kiedy konieczna będzie także transfuzja krwi – dzieje się tak szczególnie w sprawach obfitego krwawienia, na dowód podczas odklejania się łożyska.

Anemia jest schorzeniem dość szybko rozpoznawalnym, jej faktami są:

zmęczenie, osłabienie, bóle głowy, kłopoty z pamięcią i koncentracją, zawroty głowy.

Jeżeli więc, będąc w ciąży, zauważysz u siebie któryś z przytoczonych wyżej czynników, koniecznie skonsultuj się z specjalistą, ponieważ nieleczona anemia może wykonać do właściwych uszkodzeń płodu, a nawet do jego śmierci.