Urzadzenie diagnostyczne tech 2

Czym stanowi kolposkop?

Vivese Senso Duo Oil 2

Kolposkop to coraz bardziej tanie urządzenie diagnostyczne znajdujące zastosowanie podczas badań ginekologicznych. Jest ono wyspecjalizowanym narzędziem, które dzięki połączeniu doskonałej wartości układu optycznego ze określonym współosiowym oświetleniem daje szansę dokładnego zbadania intymnych partie ciała kobiet, narażonych na zaatakowanie przez groźne schorzenia. Za pomocą kolposkopu można pobrać nawet 400-krotne powiększenie obrazu.

Kolposkop również jego skorzystanie

Kolposkop stosuje się do kolposkopii, czyli badania powierzchni szyjki macicy wraz z kanałem, a też pochwy i sromu w punkcie wykrycia zmian, jakie potrafiły informować o przedklinicznych postaciach raka szyjki macicy. Podaje się, że dokładność diagnozy przygotowanej przez kolposkop ma od 79 do niemal 97%, w zależności od jego kształcie.

Jak wskazuje badanie kolposkopowe?

Kolposkopia jest bezbolesnym badaniem prowadzonym gdy pacjentka jest na fotelu ginekologicznym. Na samym początku badania lekarz zakłada pacjentce specjalny wziernik samotrzymający, który umożliwia uwidocznienie pochwowej części szyjki macicy. Po jego zamocowaniu, do pochwy zaczynany jest wziernik o przezroczystych ścianach, za pomocą którego ogląda się ściany pochwy i powierzchnię szyjki macicy w znaczącym powiększeniu, przy dużym oświetleniu. Kolposkop za pomocą kamery umożliwia rejestrowanie badania i zachowywanie go na specjalnym ekranie, a też pisanie i wydawanie dla pacjentki, kiedy a do celów przygotowania dokumentacji medycznej i dania diagnozy.