Boze orzezwienie

W upalne dni ludzie często marzą o napoju, który również zaspokoiłby ich oczekiwanie oraz orzeźwił. W takim przypadku doskonale sprawdzają się koktajle na podstawie mleka, kefiru, jogurtu naturalnego lub same kruszonego lodu. W internecie oraz sztukach kucharskich można znaleźć wiele przepisów na ciekawe napoje tego typu. Oczywiście można zaopatrzyć się w smaczne koktajle w restauracji, sklepie lub lodziarni, zawsze o zapoznać się tworzyć je jedynemu. Jest więc nie tylko zdecydowanie tańsze rozwiązanie, ale te zdrowsze. Eksperymenty w kuchni dają dużą satysfakcję. Z pewnością nasze zainteresowania docenią członkowie rodziny albo znajomi, którzy wpadną z wizytą w każdy upalny dzień.

Koktajl bananowyKoktajlem, który sam najczęściej przygotowuję, jest ten o smaku bananowym na podstawie mleka. Banany można zakupić o jakiejś porze roku, nie tylko latem, a mleko to element wyposażenia każdej lodówki. Dodatkowo banany to same z najdostępniejszych owoców na targu. Otrzymany napój jest miły, piękny i pożywny - ale każdy gęsty koktajl można traktować jak oddzielny posiłek.

Koktajl truskawkowyInnym częstym sposobem koktajlu jest ten o smaku truskawkowym. Najlepiej robić go w momencie letnim, od czerwca do sierpnia, kiedy truskawki są najsmaczniejsze i wygodne na jakimś stoisku. Optymalnym rozwiązaniem jest związanie mleka, truskawek i owoców - ta wyjątkowa praca będzie przyjemnym doznaniem dla naszych kubków smakowych.

Tak można mówić przepisy bez końca. Koktajl o smaku owoców leśnych, wykonany z malin, jeżyn i jagód? Czemu nie! Oraz że brzoskwiniowe orzeźwienie? W przypadku brzoskwiń jako baza koktajlu lepiej sprawdzi się kruszony lód niż mleko lub kefir. Oraz co powiesz na mix truskawki i kiwi, zakrapiany cytryną? Miej tylko, by upewnić się, że kiwi nie jest mocne - mówię z doświadczenia.

Rozdrabniarka do owocówOczywiście pomysł na koktajl i finalne efekty to także nie wszystko. Trzeba pamiętać dobrzy sprzęt. Doskonale sprawdzi się wielofunkcyjny robot kuchenny z rzetelnej firmy albo solidna rozdrabniarka do owoców. Na targu jest znacznie takich owoców oraz o poświęcić chwilę na ich porównanie, aby wyselekcjonować taki, który doskonale zaspokoi nasze życzenia oraz potrzeby. Uważam, że o zainwestować w blender z pracą kruszenia lodu, który przyczyni się nie tylko do deserów owocowych, ale także na dowód do wykonywania mrożonej kawy.